Jak przygotować salę do wideokonferencji?

2019-07-03

Wideokonferencje są już dzisiaj czymś zupełnie codziennym w każdej firmie. To znacznie tańsza i dużo wygodniejsza alternatywa dla spotkań z klientami czy chociażby współpracownikami z innej placówki. Nie wymagają tak dużych przygotowań i tak wielu logistycznych rozwiązań. Nie oznacza to jednak wcale, że wideokonferencje nie wymagają żadnych przygotowań - potrzebny jest odpowiedni sprzęt do wideokonferencji https://www.axium.pl/oferta/wideokonferencje/ i przygotowanie merytoryczne.


Wideokonferencje skutecznie wypierają dotychczas najbardziej popularny sposób komunikacji między pracownikami i klientami, jakim były e-maile. Nie nadają się one bowiem do przeprowadzania negocjacji i podejmowania decyzji w większym gronie, a także przedstawiania szczegółów obranej dla danego zadania strategii czy omawiania pomysłów. Dzięki temu, że istnieje odpowiedni sprzęt do wideokonferencji, firmy nie muszą wydawać mnóstwa pieniędzy na wyjazdy, hotele, sale konferencyjne i marnować mnóstwa czasu na przemieszczanie się ze spotkania na spotkanie. Dlatego właśnie idealnym rozwiązaniem jest sprzęt do wideokonferencji. Ważne jest jednak to, by sprzęt do wideokonferencji był dostosowany do waszych potrzeb, więc weź pod uwagę wielkość firmy i jej profil, salę konferencyjną - jej rozmiar i ułożenie, a także przeanalizuj aplikacje wykorzystywane do wideokonferencji.

Sprzęt do wideokonferencji - dla kogo wideokonferencje?

Sprzęt do wideokonferencji i samo rozwiązanie wideokonferencji między współpracownikami czy potencjalnymi kontrahentami to coś, co może sprawdzić się niemal wszędzie. Na ich przeprowadzanie może decydować się nawet początkujący start up na etapie poszukiwania inwestorów i przygotowywania biznesplanu, kiedy jeszcze pracuje z domu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by sprzęt do wideokonferencji wykorzystywała także niewielka firma, która podnajmuje fragment przestrzeni coworkingowej, a także naprawdę sporych rozmiarów korporacja. Wraz ze wzrostem zainteresowania wideokonferencjami wśród różnego rodzaju przedsiębiorstw, wzrosła też jakość oferowanych przed producentów produktów. W tej chwili sprzęt do wideokonferencji oferuje najwyższy poziom wideo i audio, a wszystko to ukryte jest w prostych technologicznie rozwiązaniach, których cena nie przeraża.

Współcześni przedsiębiorcy mogą wybierać sprzęt do wideokonferencji w zależności od posiadanego budżetu, ale przede wszystkim w oparciu o znacznie podniesioną świadomość swoich potrzeb, której jeszcze niedawno nie mieli. Najpowszechniej wybierane są zestawy komplementarne - zatem na początek kupujesz jedno urządzenie, którego działanie możesz później rozszerzać, dokupując kolejne elementy. I tak np. możesz zainwestować w sprzęt do wideokonferencji obsługujący do 6 stanowisk, który później rozszerzysz nawet do 20.