Instalacja gaśnicza ARGONITE

2019-07-01

Poszukując jednej ze sprawdzonych instalacji przeciwpożarowych, jakie warto jest zamontować w budynku za pomocą profesjonalnej firmy, warto jest się przyjrzeć uważniej systemowi ARGONITE. Jest to system gaśniczy, który wykorzystywany jest powszechnie do gaszenia pożarów typu A oraz B. Są sytuacje, kiedy gaszeniu muszą być poddane urządzenia elektryczne, podłączone do prądu. Wówczas wspomniany system sprawdza się doskonale, nie wpływając negatywnie na to, co znajduje się w pomieszczeniu, nie narusza struktury sprzętów, w tym nie wnika w głąb urządzeń i nie wpływa na ich złe działanie. Instalacja tego typu jest wyjątkowa. Dlaczego?

 

System AREGONITE ma mnóstwo zalet, jednak najbardziej znaczącą dla użytkowników będzie fakt, że system bazuje na gazach naturalnych, nie szkodzących środowisku, opartych na gazach, jakie są uzyskiwane z atmosfery. Tego typu system łączy ze sobą dwa gazy należące do grupy gazów obojętnych, inertyzujących. Są to gazy neutralne pośród których odnajdziemy azot i argon. Oba gazy sprawdzają się znakomicie w serwerowniach, podczas akcji przeciwpożarowej, nie szkodzą środowisku naturalnemu i człowiekowi. Nie osadzają się na wyposażeniu wnętrz, nie przewodzą prądu. Argonite http://dekk.pl/dlaczego-gazy-obojetne-sa-najbezpieczniejsze-dla-ludzi.html to połączenie dwóch gazów tworzących świetne zabezpieczenie między innymi biur, serwerowni, bibliotek, muzeów.

 

Argonite – alternatywne systemy gaśnicze

Na ogół jesteśmy przyzwyczajeni do systemów gaśniczych w formie manualnych gaśnic, które są wypełniane pianą lub gazami neutralnymi dla człowieka. W zasobie mamy również bardzo często systemy gaśnicze pod postacią wodnych spryskiwaczy montowanych na sufitach, w miejscach narażonych na podpalenie. Jednak w wielu miejscach takie systemy się nie sprawdzają, szczególnie tam, gdzie do pożaru może dojść w bardzo łatwy sposób, a szkody względem etapu rozprzestrzenienia się ognia mogą być ogromne. Zarówno w pieniądzach, jak również w utracie cennych danych znajdujących się na dyskach, na serwerach itd.

 

Zabezpieczenia budynków a systemy gaśnicze ARGONITE

Zabezpieczenie budynków, w tym konkretnych pomieszczeń systemami gaśniczymi neutralnymi dla otoczenia, to wspaniała możliwość, jaką dają dziś producenci. Tym bardziej, że instalacja takich systemów nie jest skomplikowana, a profesjonaliści są w stanie podpowiedzieć, która opcja będzie sprawdzała się najlepiej w danym przypadku. System ARGONITE preferowany jest przez właścicieli serwerowni, które otoczone specjalistyczną ochroną są w stanie przetrwać pożar. Gaz wypuszczany automatycznie do pomieszczeń wpływa na bardzo szybkie tłumienie pożaru, nawet jeśli pojawił się na początku niewielki dym, w wyniku zapalenia, to jest on likwidowany natychmiast. Takie systemy zazwyczaj uniemożliwiają rozprzestrzenieniu się pożaru i chronią całe mienie bez żadnych szkód dla inwestora.