Podróż pociągiem, lub autokarem z małym dzieckiem

wyjazd z dzieckiemPowoli zbliża się okres wakacyjny i wielu z nas zaczyna planować urlop. Bardzo często pojawiają się wątpliwości, czy nasze dziecko nie jest za małe do dalekiej trasy, czy lepiej wstrzymać się z wyjazdem i przeczekać do następnego lata. W komfortowej sytuacji znajdujemy się posiadając własny samochód, bardziej uciążliwa jest z pewnością podróż koleją, czy autokarem. Cóż nie każdy ma jednak prawo wyboru i skorzystać musi z publicznego środka transportu.

Najważniejsze, abyśmy stosunkowo wcześnie zaczęli pakowanie walizki malca. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której zabraknie ukochanego misia, lub butelki. Przygotowania powinny być starannie zaplanowane z rozsądnym wyborem najpotrzebniejszych rzeczy. Istotna jest apteczka wyposażona w środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, spreje na komary, oraz preparaty łagodzące ukąszenia. Warto zabrać ze sobą środki na chorobę lokomocyjną, okazać się może, że maluch ciężko znosi podróż. Ubranka dziecka muszą być dostosowane do pogody, dlatego nie zapominajmy o ciepłych rzeczach nawet, gdy prognoza nie przewiduje ochłodzenia. Potrzebne nam będą butelki, smoczki, pieluchy, chusteczki nawilżane i słoiczki z gotowymi daniami, jak również termos z gorącą wodą do przygotowania mleka w trakcie jazdy.

Dobrze, gdy wózek jest lekki i łatwy do składania, dzięki czemu unikniemy wielu kłopotów w podróży.

Bilety zamówmy już wcześniej, również na dworcu powinniśmy znaleźć się sporo przed czasem. Zaoszczędzimy sobie niepotrzebnego stresu i nerwów w pośpiesznym poszukiwaniu peronu i właściwego pociągu. Usiądźmy blisko okna, aby dziecko mogło podziwiać krajobrazy, w przypadku malutkiego niemowlęcia dobrze zaopatrzyć się w nosidełko lub składany leżaczek. Ubierzmy smyka na tradycyjną cebulkę, zawsze możemy szybko zdjąć zbyteczną bluzę, czy sweterek. W czasie upału zakładajmy przewiewne ubranka, najlepiej bawełniane. Nie zapominajmy o czapeczce, chroniącej przed słońcem! Jeżeli jedziemy autokarem pamiętajmy o wychodzeniu na dwór podczas postoju, podróż i tak wydaje się niekończąca dla małego turysty. Poświęćmy mu dużo czasu, umilając przejazd zabawami, lub pieszczotami. Pociecha poczuje, że nie jest sama, bezpieczeństwo jest dla bobasa uczuciem na wagę złota.
Odpowiedz

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.