Fajerwerki i dziecko

Większość rozsądnych rodziców nawet nie jest sobie w stanie wyobrazić własnego dziecka odpalającego petardy. Sylwester jest niestety czasem, w którym dochodzi do setek wypadków z udziałem dzieci. Chyba nie trzeba wspominać, że fajerwerki dla dziecka nie wróżą nic dobrego. Każdego roku wspomina się o niebezpieczeństwie i licznych poparzeniach oraz urazach kończyn, pomimo to nadal widujemy dzieci beztrosko odpalające petardy na ulicach naszych miast. Niestety udział w fajerwerkowym szaleństwie biorą nawet bardzo małe dzieci, pozbawione nadzoru dorosłych, nieświadome niebezpieczeństwa narażają siebie, jak również przechodniów na utratę zdrowia, a nawet życia.

Oczywiście już od dawna istnieje zakaz sprzedaży fajerwerków osobom nieletnim, jednak nie brakuje handlarzy ulicznych oferujących fajerwerki wszystkim, bez względu na wiek. Najgorszy w tym wszystkim jest fakt, że niektóre materiały pirotechniczne pochodzą z niesprawdzonych źródeł, nie zawierają instrukcji obsługi w języku polskim, ani jakichkolwiek ostrzeżeń. W rezultacie, aż strach pomyśleć o tegorocznych statystykach i wypadkach z udziałem dzieci. Nie ma się, co oszukiwać, pomimo ogólnego zakazu i tak dojdzie do poparzeń i poważnych uszczerbków na zdrowiu nieletnich.

Nieodpowiedzialni sprzedawcy powinni, zatem czuć się współodpowiedzialni za wypadki, które zdarzą się w noc sylwestrową.

Jeżeli pragniemy, aby Nowy Rok stał się okresem radości, a nie pobytem w szpitalu zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i nas samych. Kupując fajerwerki dokonujmy zakupu tylko w specjalistycznych sklepach, wybierajmy produkty z polską instrukcją obsługi, nie odpalajmy petard pod wpływem alkoholu i bacznie pilnujmy swoich pociech. Nawet chwila nieuwagi zakończyć się może trwałym kalectwem!

Najlepiej w ogóle zrezygnujmy z kupowania fajerwerków, szczególnie, gdy mamy zamiar świętować razem z dziećmi. Dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w zimne ognie. Nowością na rynku są kolorowe zimne ognie dające mnóstwo radości szczególnie najmłodszym. Niesamowitą atrakcją na Sylwestra dla dziecka okazują się zwykłe, kolorowe serpentyny, balony, girlandy, trąbki, fantazyjne konfetti, czy serpentyny w spreju.

Zanim zaczniemy w tym roku świętować puśćmy wodze fantazji, które ocalić nas mogą przed niebezpieczeństwem. Przywitajmy Nowy Rok hucznie, lecz rozsądnie i z należytą ostrożnością!
Odpowiedz

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.