Co zrobić z dzieckiem na sylwestra?

Sylwester za pasem, kreacje balowe już tylko czekają na swoich właścicieli, aż tu nagle pojawia się problem. Co zrobić z dziećmi w sylwestra?

Niestety większość z nas boryka się z podobnym kłopotem, w komfortowej sytuacji znajdują się jedynie nieliczni. Jeżeli ukochani dziadkowie wykazali ochotę i chęć zaopiekowania się wnukami, możemy być spokojni. Z pewnością znajdą się pod dobrą opieką. Chyba, że już od dawna planowali noc sylwestrową podobnie jak i my, a dobroduszność i miłość do wnuków wygra z pragnieniem i potrzebą zabawy. W podobnej sytuacji powinniśmy pozwolić rodzicom, bądź teściom na realizację własnych postanowień.

Nierzadko ostatnią deską ratunku okazuje się ciotka, lub wujek, którzy z chęcią zaopiekują się dzieckiem. Oczywiście najbliższa rodzina budzi największe zaufanie, a co najważniejsze maluchy z chęcią spędzą u nich noc.

Istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, aczkolwiek nie kwalifikuje się do tanich opcji. Pragnąc spędzić sylwestra poza domem możemy zdecydować się na wynajęcie opiekunki. Jedynym z największych problemów jest jednak cena za usługę, nierzadko przekraczająca tradycyjne stawki za godzinę. Pomijając kwestię finansową powinniśmy znaleźć nianię godną zaufania. Nie każda opiekunka do dziecka posiada odpowiednie kwalifikacje i właściwe podejście do maluchów. Wybierając opiekunkę najlepiej popytać znajomych, którzy mogliby polecić sympatyczną i zaufaną osobę. Powierzając dziecko osobom trzecim pamiętajmy o pozostawieniu numeru telefonu, pod który opiekunowie będą mogli zatelefonować bez względu na okoliczności.

Bardzo kreatywnym rozwiązaniem dla nieco starszych dzieci są różnego typu agencje, kluby i prywatne placówki organizujące imprezy typu sylwester dla dzieci. Koszt usługi wynosi około 150 zł i zapewnia dzieciom całodobową opiekę, z wyżywieniem, noclegiem i szeregiem atrakcji specjalnie dla małych przebierańców.

W najgorszej sytuacji znajdują się jednak małżeństwa, które nie mogą sobie pozwolić na żadne wyjścia, nawet sylwestra spędzać muszą w domowym zaciszu. Jednak, czy sylwester z dziećmi może okazać się udany?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna i prosta, wszystko uzależnione jest od organizacji i precyzyjnego zaplanowania nocy sylwestrowej. Nie zapominajmy, że wcale nie musimy iść spać zaraz po 24. Wystarczy, że zaprosimy kilku najbliższych znajomych, najlepiej z dziećmi i zorganizujemy kreatywną zabawę zarówno dla dorosłych, jak i małych imprezowiczów. A może w tym roku spakujmy walizki i wybierzmy się wspólnie z dziećmi nad morze, ale w góry, co z pewnością zapewni mnóstwo atrakcji i niezapomnianych przeżyć.
Odpowiedz

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.