Świąteczne przygotowania wspólnie z dzieckiem

święta z dzieckiemŚwięta są idealnym okresem na poświęcenie dziecku znacznie większej uwagi niż zwykle. Niejednej z nas może wydawać się, że świąteczne porządki, znoszenie do domu siatek z zakupami i przygotowywanie tradycyjnych potraw wigilijnych w towarzystwie dziecka jest zbyt uciążliwym i czasochłonnym zajęciem. Najczęściej opiekę nad dzieckiem przekazujemy w ręce męża lub babci pragnąc w spokoju przystąpić do działania lub wyganiamy zaciekawionego malucha do swojego pokoju. Jesteśmy pewne, że przygotowanie perfekcyjnych świąt w towarzystwie dziecka jest zupełnie nierealne.

Nie ma nic bardziej mylnego! Oczywiście przygotowywanie świąt z małym dzieckiem nie odbędzie się w komfortowy sposób, jednak okazać się może chwilami, które na długo zapiszą się w pamięci i rodzinnych wspomnieniach, do których wraca się chętnie i często.

Nie powinniśmy zapominać, że okres przedświąteczny jest czasem okazywania uczuć i emocji, o których nierzadko zapominamy, zatłoczeni nadmiarem codziennych obowiązków. Niech, zatem tegoroczne święta będą okazją do utrwalenia więzów rodzinnych. Nie zapominajmy, że nawet dziecko w wieku przedszkolnym znakomicie poradzi sobie z odkurzaniem, czy segregowaniem zabawek i ubrań we własnych szafach.

Wspólne gotowanie, lepienie tradycyjnych uszek, pieczenie makowca i pierniczków okazać się może nie tylko frajdą dla dziecka, ale również dla nas.

Gotowanie i pieczenie z dzieckiem jest formą niecodziennej zabawy, szczególnie, gdy w kuchni krząta się cała rodzina. Podobne dni okazują się znakomitą formą budowania relacji pomiędzy dzieckiem, a rodzicami, oraz umiejętnym przekazywaniem tradycji. Czasem warto odrobinę się poświęcić, by móc wspominać beztroskie chwile przez długie, długie lata.

Nawet najmniejsze dziecko spędzając czas z rodzicami w kuchni, kształtuje swoją kreatywność, zdolności manualne, uczy się współpracy, samodzielności, pozwala odkrywać nowe smaki i zapachy.

Nie powinniśmy, zatem obawiać się bałaganu i porozsypywanej mąki, przecież nie bez powodu wymyślony został odkurzacz.

Czasem warto zaprosić dziecko do kuchni, by móc wspólnie z nim cieszyć się zbliżającymi się świętami. Nagrodą za wytrwałość i chęć do współpracy będzie kolorowa choinka, oczywiście przystrojona wspólnymi siłami, która towarzyszyć nam będzie przez najbliższy czas i wigilijne przysmaki własnoręcznie przygotowane, którymi zajadać się będziemy w czasie świąt.

 
Odpowiedz

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.