Metoda Ulzibata

pic145Metoda Ulzibata jest stosunkowo mało znana, co niestety skutecznie uniemożliwia rodzicom wyleczenie dziecka z niektórych wad rozwojowych. Fibrotomia, chociaż spotyka się z różnymi opiniami jest innowacyjną metodą polegającą na chirurgicznym nacięciu poszczególnych części ciała. Wydaje się, że jest to operacja bardzo poważna, jednak w rzeczywistości okazuje się, iż nacięcia są niewielkich rozmiarów, a skuteczność przekracza wszelkie oczekiwania pacjentów. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, podczas którego nacięte zostają mięśnie i fragmenty skóry, a na pozostałe po operacji zmiany zakłada się niewielkie opatrunki.

Na zabieg kwalifikują się szczególnie małe dzieci, u których prawdopodobieństwo poprawy stanu zdrowia jest największe. Leczenie powinno się rozpocząć możliwie wcześnie, najlepiej około 2 roku życia dziecka, w którego przypadku stwierdzono pewne nieprawidłowości. Zabieg nie jest refundowany przez NFZ, jednakże przynosi zauważalne, pozytywne zmiany w stanie zdrowia.

Metoda Ulzibata opracowana przez rosyjskiego ortopedę polecana jest dla dzieci, u których stwierdzono dziecięce porażenie mózgowe, występuje wrodzona, lub nabyta dysfunkcja narządu ruchu, po urazach kręgosłupa i głowy. Przykurcze mięśni u dziecka leczone fibrotomią niosącą dodatkowe korzyści, poprawiając jednocześnie różnorodne wady wzroku, takie jak zez, niedowidzenie, wady słuchu, poprawiają apetyt, rozwój mowy, a nawet obniżają częstotliwość występowania padaczki, łagodząc stopień nasilenia. Metoda Ulzibata połączona z odpowiednio dopasowaną rehabilitacją uwalnia przykurcze mięśniowe pozwalając dziecku na stosunkowo lepsze funkcjonowanie i postępy w rozwoju ruchowo-motorycznym. Skuteczność zabiegu zauważalna w większości przypadków, u których zabieg wykonywany był kilkukrotnie.

Dotychczas aż 90% operowanych stanowią dzieci z dziecięcym porażeniem mózgowym. Liczba chętnych do operacji metodą Ulzibata kwalifikujących się do zabiegu wciąż wzrasta, jedynym problemem okazuje się cena wahająca się w granicach około 10000 zł. Jeszcze do niedawna zabiegi wykonywane były jedynie poza granicami naszego kraju, obecnie dysponując odpowiednią kwota pieniędzy na leczenie zapisać się można w polskim szpitalu zlokalizowanym w Krakowie.
Odpowiedz

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.