Gadżety i urządzenia ułatwiające codzienność młodych rodziców

Współczesne rodzicielstwo jest o wiele łatwiejsze niż kilkanaście lat temu. Młodzi rodzice, dzięki urządzeniom nowej generacji znacznie szybciej radzą sobie z nadmiarem obowiązków. Gadżety ułatwiające codzienność rodziców wykorzystywane są chętnie i często.

Dużą popularnością cieszą się elektroniczne nianie pozwalające na bezpieczny sen dziecka bez konieczności przesiadywania w pokoju dziecinnym non stop. Elektroniczna niania z czujnikiem oddechu natychmiast reaguje alarmem w momencie bezdechu u dziecka. Bipper uaktywnia się również w momencie, gdy niemowlak zaczyna płakać, co znacznie ułatwia rodzicom funkcjonalne przeprowadzanie prac domowych, swobodne gotowanie i odpoczynek w drugim pokoju.

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się innowacyjne urządzenia, takie jak analizator płaczu, pozwalający na efektywne zrozumienie płaczu dziecka w pierwszych miesiącach życia. Sprzęt działa z 95% skutecznością, natychmiast rozpoznaje rodzaj płaczu sprawiając, że rodzice nie muszą zastanawiać się, czy w danej chwili maluch jest głodny, zmęczony, smutny, czy chory.

Hitem na rynku stały się przytulani z bijącym sercem idealne dla noworodków uspokajających się przy imitacji dźwięku, które najczęściej słyszały w życiu prenatalnym.

Dla dzieci niespokojnych i płaczliwych poleca się bujaki z automatyczną funkcją bujania, wyposażone w elementy edukacyjne i kilka uspokajających kołysanek. Leżaczki-huśtawki sprawdzają się, są skuteczne i pozwalają rodzicom na wykonanie podstawowych czynności, sprawiając, że dziecko przebywa w nich chętnie, a co najważniejsze uspokaja się błyskawicznie.

Chusty dla niemowląt i nosidła dla dzieci okazują się bardzo pomocnym gadżetem w momencie, gdy rodzice zmuszeni są do częstego noszenia dziecka, podczas spacerów i wizyt u lekarza. Chusty do noszenia noworodków pozwalają matce na bliski kontakt z dzieckiem, które nie tylko czuje się bezpieczne i kochane, ale bawełniany materiał pozwala na wysoki komfort i bezpieczeństwo malucha. Nosidła polecane są raczej dla starszych dzieci, których kręgosłup nie jest narażony na ryzyko pewnego obciążenia.

Laktator elektryczny jest idealnym rozwiązaniem w trakcie, gdy kobieta zmaga się z nadmiarem pokarmu. Bezboleśnie i szybko odsysa zastoiny pokarmowe przywracając lekkość i gwarantując wysoki komfort podczas użytkowania. Odessany pokarm nadaje się do zamrożenia i podania w chwili, gdy będzie potrzebny.

Z ogólnodostępnych gadżetów warto zainwestować w elektroniczny termometr precyzyjnie mierzący temperaturę ciała w całkowicie bezinwazyjny sposób. Wśród niezbędnych i bardzo przydatnych akcesoriów godne uwagi są nowoczesne aspiratory do nosa, termoopakowania do butelek niezbędne podczas wyjścia, szczególnie w okresie jesienno-ziomowym, butelka antykolkowa zapobiegająca nawracającym i bolesnym dla dziecka kolkom.

Gadżety dla rodziców znacznie ułatwiają życie codzienne i opiekę nad małym dzieckiem. Ich lista nie ma praktycznie końca, gdyż non stop pojawiają się nowe sprytne urządzenia, z których rodzice korzystają chętnie. Nie ma się co dziwić, jeżeli w taki sposób życie może okazać się bardziej komfortowe mają do tego prawo. Przecież każdemu należy się odrobina luksusu i wytchnienia od nadmiaru obowiązków.

Zobacz również: elektroniczna niania i monitor oddechu, analizator płaczu
Odpowiedz

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.