Pierwsze kolczyki

Słysząc od lekarza, że za kilka miesięcy staniemy się szczęśliwymi rodzicami dziewczynki zaczynamy sobie wyobrażać jak będzie wyglądało nasze maleństwo, powoli dekorujemy pokój dziecięcy w różowych i pastelowych barwach i wyczekujemy najważniejszego w życiu dnia narodzin. Oczywiście czas płynie nieubłaganie szybko i w końcu możemy na własne oczy przekonać się, jaką śliczną księżniczkę sprowadziliśmy na ten świat własnymi siłami. Rodzice dziewczynek, szczególnie zafascynowane urodą córeczki mamy tylko marzą, żeby móc wystroić małą królewnę na najpiękniejszą dziewczynkę, prześcigają się w pomysłach i nowoczesnych trendach w modzie dziecięcej. Ubranka dla dzieci dają obecnie duże możliwości na podkreślenie unikalnego uroku każdej modnisi.

Problem pojawia się, gdy zapragniemy dziecku założyć pierwsze w życiu kolczyki, które od dawna czekały w szafie na odpowiednią chwilę. I w tym właśnie momencie pojawia się zasadnicze pytanie: kiedy dziecku przekłuć uszy? Czy niemowlakowi można przekłuć uszy i czy nie będzie to niebezpieczna ingerencja w małe ciałko? Pierwsze kolczyki wywołują mnóstwo sprzecznych opinii, co prawda niektórzy rodzice decydują się na przekłucie uszu już u malutkich niemowląt, inni czekają do około roku czasu, jeszcze inni czekają do momentu, aż dziecko samo będzie mogło zadecydować, czy chce nosić kolczyki czy nie.

Kolczyki u niemowląt są jednak niezbyt rozsądną decyzją. Z reguły dziecko jest nieświadome i nie zdaje sobie sprawy, o co w tym wszystkim chodzi. Nie należy zapominać, że uszy goją się od 4 do nawet 6 tygodniu. Podczas gojenia się uszu nierzadko dochodzi do ropienia, oraz zakażenia bakteriami. Musimy zdawać sobie sprawę, że nie jesteśmy w stanie trzymać malucha w pozycji pionowej, gdyż małe niemowlaki większą część zarówno nocy, jak i dnia przesypiają. Poza tym małe dzieci uwielbiają wprost ciągnąć się za uszy pod wpływem zmęczenia, choroby, a nawet zabawy, co w przypadku świeżo przekłutych uszu mogłoby skończyć się podrażnieniem ranki, a nawet naderwaniem ucha.

Jeżeli już zdecydujemy się na przekłucie uszu u dziecka niech to będzie wiek około 12 miesięcy po narodzinach, jak większość z nas czyni. Jednak najlepszym okresem jest jednak wiek około 4 lat, jeszcze lepiej, gdy wstrzymamy się z decyzją do momentu, aż dziewczynka sama będzie mogła w świadomy sposób zdecydować o swoim ciele. W żadnym wypadku nie przeprowadzajmy zabiegu kosmetycznego sami, najlepiej zwróćmy się do sprawdzonego salonu, gdzie za pomocą specjalnego pistoletu przekłuwanie uszu nie będzie bolesne, a ryzyko powikłań będzie minimalne. Pierwsze kolczyki powinny być możliwie jak najmniejszych rozmiarów, wykonane ze złota i zapinane na wkrętki.
Odpowiedz

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.