Termometr idealny. Na jaki się zdecydować?

pict510Każda nawet najmniejsza gorączka jest dla nas-rodziców powodem do niepokoju i stresu związanego z brakiem odpowiedzi na pytanie, co dzieje się z naszym dzieckiem? Współcześnie sprawdzanie wysokości gorączki z użyciem termometru jest czymś całkiem naturalnym, oczywiście nadal kontynuujemy przykładanie dłoni do skroni malucha, jak niegdyś czyniły nasze bacie, jednak nowoczesne technologie pozwoliły nam na bardziej dokładne pomiary. Dziś w każdym domu znaleźć można choćby zwykły rtęciowy termometr, aczkolwiek powoli odchodzący do lamusa. Coraz częściej sięgamy po nowoczesne termometry dostępne w każdej aptece, sklepach z artykułami dla dzieci, oraz w sklepach internetowych. Wybór nie należy, jednak do łatwych decyzji ze względu na różnorodność produktów oferowanych przez producentów.

Idealny termometr powinien, bowiem zapewnić dokładny pomiar temperatury ciała. Wszystkim znany termometr lekarski zbudowany jest z kapilary, która odpowiedzialna jest za przedostawanie się rtęci do pozostałej części przyrządu. Korzystając z produktu konieczne jest pozostawienie przyrządu na kilka minut pod pachą chorego, w celu uzyskania wyniku. Standardowy termometr należy umieścić w jamie ustnej, najlepiej pod językiem, lub pachą, u niemowląt i małych dzieci pomiaru możemy dokonać poprzez umieszczenie końcówki przyrządu w pupie malucha.. Rtęć pod wpływem ciepła ulega rozszerzeniu, dzięki czemu skala pokazuje wysokość gorączki.

Termometry rtęciowe zostały jednak uznane za zbyt niebezpieczne i zastąpione nowoczesnymi odpowiednikami, takimi jak termometr cyfrowy, budowa przypominający kształt smoczka, paskowy, na podczerwień, bez dotykowy.

Termometr paskowy, który działa w momencie przyklejenia do skroni dziecka, jest całkowicie bezpieczny, pomiar trwa zaledwie kilka sekund. Jedyną wadą jest konieczność odczekania 15 minut przed każdym, kolejnym pomiarem.

Cyfrowy termometr elektroniczny należy do aparatury dokładnej i szybkiej, w której wbudowana pamięć pozwala na odczytanie wysokości gorączki mierzonej aktualnie, oraz tej mierzonej uprzednio. Urządzenie tego typu posiada wyświetlacz LED, oraz beeper informujący o zakończeniu pomiaru.

Termometr bezdotykowy znalazł szeroką rzesze odbiorców ze względu na ogromną funkcjonalność produktu. Urządzenie służy nie tylko do pomiaru temperatury ciała, ale również otoczenia, dodatkową atrakcją jest zegar i wmontowany beeper. Niektóre gwarantują pomiar gorączki poprzez przyłożenie sprzętu do ucha, lub skroni. Z kolei termometr na podczerwień umożliwiły badanie na kilkucentymetrową odległość od ciała. Zwierciadło wklęsłe pokryte złotem odpowiedzialne jest za dokładny i szybki pomiar temperatury ciała, natomiast wiązki światła emitowane przez diody LED sprawiają, że badanie jest dla dziecka nieuciążliwe. Dodatkową zaletą jest możliwość kontroli nad temperaturą wody przeznaczonej do kąpieli dziecka, a nawet zmierzenie temperatury mleka, lub wody przeznaczonej do picia. Niestety urządzenia tego typu nie należą do najtańszych na rynku termometrów, za model znanej marki musimy liczyć się z wydatkiem z rzędu około 200 zł. Tańszą alternatywa są termometry z wbudowaną sondą na podczerwień.

Nowością na rynku są stosunkowo mało znane termometry imitujące smoczek. Aparatura należy do urządzeń szybkich i łatwych w obsłudze. Precyzyjny pomiar gotowy do odczytu po informacji dźwiękowej po około 2 minutach, od momentu włożenia do ust niemowlaka.

 

Nowoczesne modele termometrów pozwoliły na zaoszczędzenie niepotrzebnego stresu, zarówno rodzicom, jak i dzieciom, które nie zdają sobie sprawy, z czym związane jest mierzenie gorączki.

Współcześnie nie musimy trącić nerwów i czasu na sprawdzenie temperatury ciała naszego dziecka, bowiem rozwój technologiczny umożliwił nam dostęp do aparatury całkiem bezpiecznej, oraz przyjaznej podczas badania.. Możemy zapomnieć o mierzeniu temperatury wielorazowo w celu upewnienia się, czy pomiar wskazuje właściwy i dokładny wynik.

Kupując urządzenie powinniśmy kierować się naszymi możliwościami finansowymi, oraz wiekiem dziecka. Nie zapominajmy, że nawet tańsze odpowiedniki standardowych termometrów rtęciowych są o wiele dogodniejszym i komfortowym rozwiązaniem, a niżeli tradycyjne urządzenia, które nierzadko nas zawodziły.
Odpowiedz

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.