Poradnia laktacyjna

pic246Większość kobiet nieraz spotyka się z licznymi problemami związanymi z naturalnym karmieniem swoich dzieci. Karmienie piersią nie jest wcale tak łatwe jakby się mogło wydawać, szczególnie, gdy kobieta została matka po raz pierwszy. Do najczęściej spotykanych problemów związanych z laktacją należy nadmiar, lub zastój pokarmu, zapalenie i grzybica piersi. Oraz niechęć dziecka do przyjmowania mleka wynikający z nieprawidłowego przystawienia do piersi.

Większość kobiet stara się stawić czoło kłopotom w pojedynkę, wzorując się na doświadczeniach innych matek, lub w ostateczności korzysta z pomocy położnej. Ogólna niewiedza i brak ogólnodostępnych informacji sprawia, że przystawianie do piersi przestaje być przyjemne, wręcz przeciwnie jest udręką, z którą muszą się zmagać każdego dnia. W rezultacie niektóre z nich decydują się na wczesne odstawienie od piersi, nie dając sobie rady z problemem.

Nie ma nic gorszego, gdyż naturalny pokarm jest cennym źródłem witamin, oraz przeciwciał budujących naturalną odporność malucha, szczególnie dla dzieci, które nie ukończyły 6 miesiąca życia. Poza tym naturalne karmienie buduje znakomitą więź pomiędzy matką, a dzieckiem. Nie należy zapominać, że karmienie piersią pozytywnie wpływa na kobietę, ułatwiając powrót do dawnej formy, niweluje ból poporodowy, oraz przyspiesza proces spalania tkanki tłuszczowej.

Mało, która kobieta zdaje sobie sprawę, że może skorzystać z szczegółowych i fachowych porad udzielanych w placówce, jaką stanowi poradnia laktacyjna. Niestety w Polsce usługi tego typu raczej nie podlegają refundacji, z wyjątkiem niektórych poradni przyszpitalnych, co stanowi znaczny spadek zainteresowania doradztwem.

W niektórych przypadkach, może warto się zastanowić nad możliwością, jakie daje poradnia laktacyjna, w której znaleźć można specjalistyczną pomoc. Decydując się na wizytę w przychodni, lub skorzystanie z pogotowia laktacyjnego z dojazdem do domu musimy się liczyć z wydatkiem z rzędu około 100zł. + ewentualne koszty dojazdu do klienta. Tylko w nielicznych poradniach możliwa jest bezpłatna pomoc po okazaniu ubezpieczenia.

Niezależnie od opcji, z której skorzystamy wizyta trwa około godziny, chyba, że konsument usługi wymagać będzie dłuższego czasu na konsultacje.

Zarówno pogotowie laktacyjne, jak i poradnia laktacyjna dysponują niezbędnym sprzętem, jakim są laktatory, wkładki laktacyjne, kieliszki do dokarmiania,  herbatki ziołowe na laktację, oraz kremy i maści na obolałe brodawki.

Profesjonalna obsługa: konsultanci laktacyjni, specjaliści, doradcy zajmują się kobietą karmiącą i dzieckiem, udzielają odpowiedzi na wszelkie pytania pacjentek, pomagają rozwiązać wszystkie zaistniałe problemy. Możemy również liczyć na skierowanie do poradni specjalistycznych, z którymi większość placówek współpracuje.

Zakres poradnictwa jest bardzo szeroki obejmuje, bowiem właściwe przystawienie do piersi, odpowiednią pozycję podczas karmienia, niedobór i zastój pokarmowy, stany zapalne piersi, właściwe odżywianie. Uzyskamy porady dotyczące dzieci, odpowiadające na często zadawane pytania: czy dziecko najada się, czy pokarm jest wartościowy, jak ogólnie radzić sobie z noworodkiem. Możliwe jest również skorzystanie z masażu, bakteriologiczne zbadanie pokarmu, wsparcie psychologa, oraz wypożyczenie niektórych sprzętów, takich jak laktator elektryczny.

Każdorazowa wizyta jest gwarancją na rozwiązanie wcześniej omawianych problemów.

Decydując się na wizytę w poradni laktacyjnej konieczne jest umówienie wizyty i ustalenie konkretnego terminu. Do gabinetu należy ze sobą zabrać informacje medyczne, książeczkę zdrowia dziecka, oraz pieluchy tetrowe. W przypadku pogotowia laktacyjnego gwarantującego dojazd do domu pacjentki, z usług skorzystać możemy przeważnie przez 24 h na dobę.
Odpowiedz

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.